#ایکس‌استک

#با ایکس‌استک همیشه از سایرین پیشتاز باشید

ffmpeg

FFmpeg چیست و چه کاربردی دارد؟

FFmpeg یک ابزار متن باز رایگان برای Encode, Decode و Transcode فایل های ویدئویی میباشد. FFmpeg برای تبدیل فرمت فایل های ویدئویی بسیار کارآمد بوده و بصورت حرفه ای مورد استفاده قرار میگیرد. FFmpeg میتواند تحت محیط Command-Line مورد استفاده قرار بگیرد.

این ابزار کاربرد های متفاوتی دارد که میتوان به سایت های تبدیل انلاین فرمت ویدئویی، سرویس دهنده های پخش انلاین فیلم و ویدویی اشاره کرد.

در تعریف این نرم افزار شاید کلمه چند سکویی یا مولتی پلتفرمی برای شما نا آشنا باشه. نرم افزار های Cross-platform یا multi-platform به نرم افزاری گفته میشه که در چند پلتفرم یا سیستم عامل مختلف قابل استفاده است. به تعریف ساده تر، طوری برنامه نویسی شده که بشه در سیستم عامل های مختلف نظیر ویندوز، لینوکس، macOS، و حتی اندروید از اون استفاده کرد. در نرم افزار ffmpeg خبری از رابط کاربری نیست و رابط کاربری های موجود در وب، نسخه ی رسمی این نرم افزار نیستند و این یعنی اینکه باید تمام دستورات رو با خط فرمان Command line به نرم افزار داد

در تعریف این نرم افزار شاید کلمه چند سکویی یا مولتی پلتفرمی برای شما نا آشنا باشه. نرم افزار های Cross-platform یا multi-platform به نرم افزاری گفته میشه که در چند پلتفرم یا سیستم عامل مختلف قابل استفاده است. به تعریف ساده تر، طوری برنامه نویسی شده که بشه در سیستم عامل های مختلف نظیر ویندوز، لینوکس، macOS، و حتی اندروید از اون استفاده کرد.

در نرم افزار ffmpeg خبری از رابط کاربری نیست و رابط کاربری های موجود در وب، نسخه ی رسمی این نرم افزار نیستند و این یعنی اینکه باید تمام دستورات رو با خط فرمان Command line به نرم افزار داد.

همون طور که بالا گفته شد کافیه فایل یا مبدا ورودی رو با -i ؛ و فایل یا مقصد خروجی رو بعد از تنظیمات دلخواهی که میخواید روی ویدئو اعمال بشه رو در انتها وارد کنید و اون رو اجرا کنید و منتظر بشید که فایل کانورت شده رو بهتون تحویل بده.

برخی از قسمت برگرفته از دست نوشته های علی قائمیزمان:
5 ماه پیش
2020-09-26 22:18:25
    نمایش: 135    

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید

منشتر کننده:
A1Gard A1Gard